XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, R. C. 31.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, R. C. 31.07.2022 r.

• Jutro 1 sierpnia we wspomnienie św. Marii Liguoriego przypada 78. rocznica Powstania Warszawskiego, to wielka data w historii nie tylko Polski, ale i Europy. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Wszystko zaczęło się 1 sierpnia 1944 r., kiedy to 50 tys. powstańców stanęło do walki. Powstanie miało trwać kilka dni, jednak przeciągnęło się do dwóch miesięcy. Zginęły w nim setki tysięcy ludzi, a Warszawa została niemal całkowicie zniszczona. Pamiętajmy jutro o godzinie 17.00 „godzinie W”, oddajmy hołd Powstańcom minutą ciszy i modlitwą.
• We wtorek 2 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula, a także Perdone czyli przebaczenie. Odpust ten otrzymał w darze od Boga Św. Franciszek z Asyżu, można go otrzymać po zwykłymi warunkami tzn. nawiedzić kościół parafialny, pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga. O g. 7:00 Msza Św. w intencji Wspólnoty III Zakonu Franciszkańskiego. W czwartek Św. Jana Marii Vianneja prb. w sobotę święto Przemienienia Pańskiego (tego dnia msze św. o godz. 07:00, 09:00 i 18:00). W przyszłą niedzielę o 7:30 Msza święta w intencji Kółek Różańcowych i zmiana tajemnic. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont Kościoła.
• W Tym tygodniu wypada jutro I poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 roczna Msza św. z zmarłych, I czwartek , I piątek miesiąca i I sobota miesiąca nabożeństwa o stałych porach.
• Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej i bierzmowania /chodzi o dzieci, które uczęszczają do szkól poza naszą parafią/. Prosimy rodziców o zgłaszanie swoich dzieci mających pragnienie przystąpić do tych sakramentów. Można to uczynić w kancelarii parafialnej.
• Informujemy że od dzisiaj z naszego Kościoła jest prowadzona transmisja na żywo cało dobowo 7 dni w tygodniu. Link do transmisji jest umieszczony na stronie parafialnej. Msze Święte i nabożeństwa są transmitowane z dźwiękiem.
• Jesienny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się Mszą Świętą w ostatnią niedzielę września 25.09.2021 roku o godz. 18:30, w naszej parafii. Wszystkich, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa w tym roku prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej lub do kancelarii parafialnej i zapisanie się na Kurs Przedmałżeński.
• Panie z Honorowej Straży po każdej Mszy Św. dyżurują przy sekretarzyku i zapisują chętnych do wstąpienia w szeregi Honorowej Straży oraz do Kół różańcowych. Tam też możemy zapisać się na adorację. Zachęcamy, aby zarówno modlitwę różańcową, jak i adorację Najświętszego Sakramentu ofiarować w intencji pokoju na świecie – szczególnie za naszą wschodnią granicą.
• Przypominamy że w kruchtach kościoła zostały założone bezdotykowe kropielnice. Bardzo prosimy aby podkładając rękę nie dotykać urządzenia.
• Bóg zapłać wszystkim fundatorom i ofiarodawcom za okazywane wsparcie przy remoncie naszej świątyni parafialnej. Wszelkie datki na remont można składać w kancelarii lub przesyłać je na konto parafialne. W minionym tygodniu wpłynęło 650 zł. Bóg zapłać za każdą pomoc!
• Zachęcamy do zainteresowania się lekturą katolicką. W naszym kiosku dostępne są książki i prasa katolicka oraz dewocjonalia.
• W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Jarosław Grebluk, Marianna Grzegorczyk, zacna niewiasta matka naszego szafarza Andrzeja, Dorota Maria Ciuk, Jerzy Sikora długoletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej. Stefan Rakwał pogrzeb poniedziałek 14:00 na Majdanku. Jerzy Dariusz Drąg pogrzeb w środę o 14:00 na Majdanku. śp. Jerzy Drąg był oddanym wolontariuszem PCK i OHP, aktywnym uczestnikiem Grupy Humanitarnej działającej przy PCK, honorowym krwiodawcą, inicjatorem powstania przy Centrum młodzieżowego klubu honorowych krwiodawców, wówczas pierwszego w Lublinie, wyjeżdżał z nami na Wołyń od 2009 roku, angażował się w działania Centrum, brał udział w zbiórkach zniczy, organizacjach wystaw, na co dzień był pracownikiem MPK, zawsze można było na niego liczyć. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie…..

• Modlitwa do św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny i wszystkich strzegących jej granic, o ocalenie Ukrainy, a także za wszystkich solenizantów i solenizantki nadchodzącego tygodnia.