XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, R. C. 24.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, R. C. 24.07.2022 r.

• W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: jutro będziemy wspominać św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów po Mszy Św. o godz. 18:00. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na MIVA Polska – stowarzyszenie, które zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy. Jest to także wspomnienie św. Jakuba Apostoła syna Zebedeusza, który jest patronem naszego ks. Jakuba. we wtorek Św. Joachima i Anny rodziców N.M.P, w piątek św. Marty, Marii i Łazarza.
• W kancelarii zbieramy zapisy się na 44 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można także pielgrzymować poprzez wpłatę na fundusz „Idę z Tobą”.

• Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej i bierzmowania /chodzi o dzieci, które uczęszczają do szkól poza naszą parafią/. Prosimy rodziców o zgłaszanie swoich dzieci mających pragnienie przystąpić do tych sakramentów. Można to uczynić w kancelarii parafialnej.
• Panie z Honorowej Straży po każdej Mszy Św. dyżurują przy sekretarzyku i zapisują chętnych do wstąpienia w szeregi Honorowej Straży oraz do Kół różańcowych. Tam też możemy zapisać się na adorację. Zachęcamy, aby zarówno modlitwę różańcową, jak i adorację Najświętszego Sakramentu ofiarować w intencji pokoju na świecie – szczególnie za naszą wschodnią granicą.

• Bóg zapłać wszystkim fundatorom i ofiarodawcom za okazywane wsparcie przy remoncie naszej świątyni parafialnej. Wszelkie datki na remont można składać w kancelarii lub przesyłać je na konto parafialne. Bóg zapłać za każdą pomoc!

• Zachęcamy do zainteresowania się lekturą katolicką. W naszym kiosku dostępne są książki i prasa katolicka oraz dewocjonalia.
• W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Robert Dariusz Chłopuś. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie…..

• Modlitwa do św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny i wszystkich strzegących jej granic, o ocalenie Ukrainy, a także za wszystkich solenizantów i solenizantki nadchodzącego tygodnia, zwłaszcza panią Annę naszą organistkę i ks. prof. Krzysztofa, a także naszego  ks. Jakuba.