VIII Niedziela Zwykła R. C. 03. 03. 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła R. C. 03. 03. 2018 r.
 • Ogłaszamy pielgrzymkę do  Jordanii /Góra Nebo/ i Ziemi Świętej, w dniach   11-18 PAŹDZIERNIK 2019 R. Spotkanie organizacyjne 10 marca 2019 r. /w następną niedzielę/ g. 18;00 na zapleczu Kościoła. Wówczas będzie pobierane zaliczka 1000 zl. Zapisy do 10 marca b.r. Koszt pielgrzymki 3650 zł + 160 $. Zostało jeszcze kilkanaście miejsc.
 • Dziś przeżywamy, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Różańcowych. Jutro wspomnienie św. Kazimierza Królewicza.
  W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy Św. adoracja Krzyża. 
  W najbliższą środę, 6 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w środę popielcową o godz. 7:00, 9:00, 16:30 dla dzieci i 18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Okres Wielkiego Postu to czas ćwiczeń duchowych, takich jak: modlitwa, post i jałmużna. Rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki wspólna dla dorosłych, dzieci i młodzieży o godz. 17:00 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 7:00 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej – serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do podjęcia Wielkopostnego Dzieła Pomocy w formie „jałmużny wielkopostnej”.
 • Jutro o g. 18:00, Msza Św. Zbiorowa-Roczna, za naszych zmarłych.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pomimo trudów podejmują czuwanie, zwłaszcza nocne, w kaplicy adoracji. Dziękujemy za organizowanie czuwania i zachęcamy do zapisywania się na wolne godziny.
 • Informujemy Wszystkich, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa w tym roku, że wiosenny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00, tym razem w parafii Św. Maksymiliana.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła składane osobiście, jak również za ofiary wysyłane na konto parafialne. W kiosku zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy nr pisma o Aniołach „Któż jak Bóg”.  Są również białe Krzyże z wizerunkiem Pana Jezusa, postarajmy się, ażeby w widocznym miejscu w naszym domu wisiał Krzyż, nawet w każdym pokoju, także u dzieci niech będzie ten znak zbawienia. jest to tak istotne w dobie tak wielu zagrożeń dla młodego pokolenia.
 • W poniedziałek został zainstalowany nowy wyciszony konfesjonał – dziękujemy Fundatorom konfesjonału.
 • Dzisiaj o g. 17:00,Parafialny Chór Adoramus zaprasza na Koncert Pieśni Pokutnych u progu Wielkiego Postu.
 • Biorąc pod uwagę różne okoliczności związane z posługą pogrzebową, pragniemy przypomnieć, że istnieje możliwość odprawienia Mszy św. Pogrzebowych w kościele parafialnym. Każdy wierny – w myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego – ma prawo do takiej posługi w swoim parafialnym kościele. Gdy zaistnieje taka potrzeba, formalności związane z pogrzebem należy rozpocząć od ustalenia terminu pogrzebu w kancelarii parafialnej.
 • W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ś.p. Kędziora Wiesław; Sławińska Helena której pogrzeb odbędzie się 4 marca o godzinie 13:00 na ulicy Lipowej; Piróg Krystyna której pogrzeb odbędzie się 4 marca 0 godz. 14:00 na ulicy Lipowej. Wyrażając najbliższym współczucie, modlimy się za zmarłych – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
INTENCJE  RÓŻAŃCOWE NA MARZEC  AD 2019.
Intencja ewangelizacyjna: za chrześcijańskie wspólnoty.
Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.
Intencja parafialna: Aby nasza Młodzież, dobrze przygotowała się do Sakramentu Bierzmowania.