V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, R. A, 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, R. A, 26.03.2023 r.

• Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy 29 marca. Zaplanujmy czas tak, aby wysłuchać nauk rekolekcyjnych. Spowiedź każdego dnia rekolekcji pół godziny przed Mszami św. Bardzo prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w czasie rekolekcji i nieodkładanie jej na Wielki Tydzień, bowiem później może to stanowić trudność ze względu na wydarzenia w parafii. Od poniedziałku do środy, Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o 19:30, dla dorosłych o 9:00 i 18:00. Dodatkowo we wtorek i środę dzieci przybywają wraz ze szkołami na spotkanie o g. 12:00, młodzież zaś na g. 10:30. Program rekolekcji dostępny jest także na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
• W najbliższy piątek, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św. zbiorowa.
• W pierwszą sobotę miesiąca (nabożeństwo do Matki Bożej tylko po Mszy św. o g. 700).
• Pierwszy piątek w kwietniu wypada w Wielki Piątek, z tej racji wszystkich chętnych chorych, z wizytą przedświąteczną odwiedzimy w Wielki Poniedziałek (03.04), od godz. 9:00. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
• Trwa okres Wielkiego Postu. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:00, a w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 18:00 oraz Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:00.
• Zachęcamy do odwiedzania naszej Parafialnej Kawiarenki „Rosarium św. Rity”. Dziękujemy Paniom troszczącym się o jej funkcjonowanie, szczególnie tym, które przygotowują ciasta. Kawiarenka funkcjonuje dzięki ofiarności odwiedzających. Bóg zapłać!
• W najbliższą sobotę w naszej parafii rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi ks. Abp Stanisław Budzik. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, biskup co 5 lat wizytuje wszystkie podległe mu parafie. Cieszymy się, że w tym roku przybędzie do nas sam Arcybiskup Metropolita. Już dziś wyrażamy ks. arcybiskupowi wdzięczność za wielką troskę i życzliwość jaką otacza naszą parafię. Wizytacja potrwa dwa dni. Program jest następujący: 01 kwietnia, o godz. 11:00 uroczyście powitamy ks. abpa w naszej parafii, wówczas także nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Stąd na tę Mszę św. zapraszamy jedynie rodziny, przyjaciół i nauczycieli kandydatów do bierzmowania, a także Radę Duszpasterską. Wieczorem na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza prosimy o przybycie członków wspólnot parafialnych, z których przedstawicielami, po Mszy św. spotka się ks. arcybiskup (Straż Honorową prosimy o ubranie szarf, o przygotowanie pocztu sztandarowego. Podobnie Legion Maryi prosimy o poczet sztandarowy). Kolejnego dnia – 02 kwietnia, w Niedzielę Palmową zakończenie wizytacji biskupiej i dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Zapraszamy wszystkich wiernych na godzinę 12:00, na uroczystą procesję palmową i Mszę św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa. Wieczorem zaś po Mszy św. o godz. 18:30, zgodnie z naszym parafialnym zwyczajem przejdziemy ulicami naszej dzielnicy rozważając Drogę Krzyżową. Z racji wizytacji zmiana tajemnic i spotkanie z Kółkami Róż. odbędzie się w sobotę o g. 17:30, przed przyjazdem Ks. Arcybiskupa.
• W związku z uroczystościami wizytacyjnymi, już dziś prosimy naszych parafian, o to, aby w przyszłą niedzielę parkować samochody jedynie na łące za kościołem, a także przy wjeździe od strony ul. Pogodnej, tak aby procesja palmowa mogła swobodnie przejść wokół kościoła.
• Wszystkich rodziców planujących ochrzcić swoje dzieci w okresie świątecznym, lub po świętach, zapraszamy wraz z rodzicami chrzestnymi na konferencję chrzcielną do naszego kościoła w Wielki Wtorek (04.04) na godz. 18:45.
• Pielgrzymów wyruszających w kwietniu z ks. Jakubem do Włoch prosimy o dokonanie do końca nadchodzącego tygodnia wszystkich brakujących opłat za wyjazd. Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się natomiast w Wielki Poniedziałek (03.04), po Mszy św. o godz. 18:00 w Rosarium św. Rity.
• Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej wieczystej kaplicy. Panie po każdej Mszy Św. dyżurują przy sekretarzyku i zapisują wszystkich chętnych.
• Bóg zapłać wszystkim fundatorom i ofiarodawcom za okazywane wsparcie przy remoncie naszej świątyni parafialnej. W ostatnim czasie wpłynęło na ten cel 750 zł. Bóg zapłać za każdą pomoc, a także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można wciąż składać do puszki w kruchcie. Można składać makulaturę na kolejną studnię w Afryce. W następną niedzielę taca na kolejną ratę za remont kościoła.
• Dzisiaj, nasza służba liturgiczna, sprzedaje przed kościołem palmy wielkanocne i prowadzi kwestę na swój wakacyjny wyjazd formacyjny. Niechaj wsparcie naszych chłopców będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. W kościele natomiast, przy sekretarzyku, uczniowie z Ośrodka dla dzieci z dysfunkcją słuchu prowadzą kiermasz kartek i ozdób świątecznych.
• W naszym kiosku dostępne są książki, prasa katolicka, a także baranki Caritas.
• Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz rehabilitacji naszych parafian, Numery KRS umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Verte !

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Z inicjatywy Lubelskiej Solidarności odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, Papieski Marsz Wdzięczności. W 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca, chcemy dziękować za osobę i dzieło wielkiego i świętego Papieża.
Uczestnicy marszu zbiorą się o godzinie 14.00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ul. Jana Pawła II 11.
O godzinie 14.15 wyruszą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego.
O 15.30 rozpocznie się Msza Święta w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie.
Polećmy za jego wstawiennictwem wszystkie ważne sprawy Kościoła i Ojczyzny Chrystusowi, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił nas i wyzwolił.

  Wasz biskup Stanisław

Lublin, 24 marca 2023 r.