IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE, R. A, 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE, R. A, 19.03.2023 r.

• W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy: Jutro przeniesioną z niedzieli uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP (o godz. 1800 Msza św. zbiorowa przez przyczynę św. Józefa), a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Msze św.: 700, 900, 1630, 1800) – Tradycyjnie jest to Dzień Świętości Życia i szczególnej modlitwy za dzieci poczęte, a jeszcze nienarodzone. Jak co roku, w tym uroczystym dniu można złożyć deklaracje i przystąpić do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przed każdą Mszą Święta będzie rozdawał Legion Maryi.
• Trwa okres Wielkiego Postu. Jest to czas ćwiczeń duchowych, takich jak: modlitwa, post i jałmużna. W tym czasie sprawujemy nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki – wspólna dla dorosłych, dzieci i młodzieży o godz. 17:00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 7:00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej – serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do podjęcia wielkopostnego dzieła pomocy potrzebującym w formie „jałmużny wielkopostnej”.
• W najbliższą środę – 22 dzień miesiąca, a więc na godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła wszystkich czcicieli św. Rity na kolejne nabożeństwo w ramach Świętokrzyskich Wieczorów ze św. Ritą w intencji ocalenia kobiet. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą do pobłogosławienia róże (symbol św. Rity). Przypominamy także, że w kaplicy Bożego Miłosierdzia, obok portretu św. Rity została ustawiona puszka na intencje – prośby, podziękowania do św. Rity, które omadlamy w czasie naszych comiesięcznych spotkań. Zachęcamy także aby spisane świadectwa łask składać w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy do naszej Parafialnej Kawiarenki „Rosarium św. Rity”. Dziękujemy Paniom troszczącym się o funkcjonowanie kawiarenki, szczególnie tym, które przygotowują ciasta. Kawiarenka funkcjonuje dzięki ofiarności odwiedzających. Bóg zapłać!
• Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Zdzisław Szostak – prorektor naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Rekolekcje potrwają do środy 29 marca. Zaplanujmy tak czas, aby wysłuchać nauk rekolekcyjnych. Spowiedź każdego dnia rekolekcji pół godziny przed Mszami św., program rekolekcji jest umieszczony na stronie int. i w gablotach.
• Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej wieczystej kaplicy. Panie po każdej Mszy Św. dyżurują przy sekretarzyku i zapisują wszystkich chętnych.
• Bóg zapłać za ofiary na kościół.  Otrzymaliśmy podziękowanie od ojca Tadeusza Rydzka za złożone na Radio Maryja ofiary 2022 r., jest ono wywieszone w gablocie.
• Dzisiaj, nasza służba liturgiczna, po Mszach św. sprzedaje przed kościołem palmy wielkanocne i prowadzi kwestę na swój wakacyjny wyjazd formacyjny. Niechaj wsparcie naszych chłopców będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.
• W kiosku polecamy prasę katolicką, a także baranki Caritas. Za tydzień, 26 marca uczniowie z Ośrodka dla dzieci z dysfunkcją słuchu przeprowadzą kiermasz kartek i ozdób świątecznych.
• Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz rehabilitacji naszych parafian, Numery KRS umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
• W czwartek 16 marca 2023 r. zmarła śp. Kazimiera Magier, mama ks. Andrzeja Magiera naszego byłego wikariusza, obecnie wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie,. Pogrzeb odbył się wczoraj w kościele pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce. Wyrażając ks. Andrzejowi i najbliższym współczucie prośmy o Niebo dla ś,p, Kazimiery. Dobry Jezu …
• Modlitwa do św. Michała Archanioła w intencji solenizantów i solenizantek nadchodzącego tygodnia zwłaszcza za p. Józefów i p. Józefy, którym patronuje św. Józef opiekun Świętej Rodziny.