Pielgrzymka z parafii Świętego Krzyża m.i. na Górę Nebo

Pielgrzymka z parafii Świętego Krzyża
Jordania – Ziemia Święta (8 dni, samolot)
11 – 18.10.2019

Wyjazd na lotnisko  do Warszawy z placu kościelnego par. Świętego Krzyża w Lublinie, ul. Pogodna 7,  11 października 2019 r. /piątek/ g. 03:30.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 06.45. Wylot do Tel Awiwu o godz. 10.10. Przylot do Tel Awiwu o godz. 14.55. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: MAGDALA – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA

Śniadanie. Wizyta w Magdali. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz w kościele św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – JARDENIT

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Jardenit – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH

Śniadanie. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: BETLEJEM – MORZE MARTWE

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Grota Mleczna. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd nad Morze Martwe. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Góra Oliwna: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Bazylika Agonii.  Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 06.10. Przylot do Warszawy o godz. 09.05.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA 3650 zł., ZAWIERA: przelot samolotem (możliwa przesiadka); opłaty lotniskowe; transfery autokarem;  7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji;  opiekę przewodnika;  ubezpieczenie KL, NNW oraz choroby przewlekłe; składka na TFG 13 PLN.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i opłat granicznych – 160USD/os. (płatne kontrahentowi w Izraelu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% wliczając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego (700PLN); wydatków osobistych

UWAGA: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich i libańskich!

Wyjazd na lotnisko  do Warszawy z przed kościoła 11 października 2019 r. /piątek/ g. 03:30.