POLSKA POD KRZYŻEM

Znalezione obrazy dla zapytania www.polskapodkrzyzem.plwww.pl

       W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.  14 września 2019 r. w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego  odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Główne uroczystości zaplanowane są na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka.
Prosimy o modlitwę w intencji dalszych działań zgodnych z wolą Boga oraz o potrzebne łaski dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to dzieło.
Zapraszamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej  www.polskapodkrzyzem.pl
Niech Matka Boża nas prowadzi.

/Organizatorzy „Pokuty” i „Różańca do granic”/

Z naszej parafii wyruszy delegacja w dniu 14.09.2019 r. o godz. 4:30 z placu kościelnego. Zapisy w niedzielę 8 września b.r. w kiosku przy Kościele.

KONCERTY ORGANOWE AD 2019

Od 25 sierpnia  w każdą niedzielę do 15 września b.r. zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19:30 w sierpniu, o godz. 18:00 we wrześniu, na VI Świętokrzyskie Koncerty Organowe. Ostatni koncert odbędzie się 20 września b.r. w piątek. 

ZAPRASZAMY !

INTENCJE RÓŻAŃCOWE NA WRZESIEŃ 2019

INTENCJE  RÓŻAŃCOWE NA WRZESIEŃ AD 2019.

Intencja powszechna: za polityków, naukowców i ekonomistów.
Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali na rzecz ochrony mórz i oceanów na świecie.

Intencja parafialna: O szczęśliwy Rok Szkolny dla naszych Dzieci i Młodzieży.

 

 

INFORMACJE

MSZE ŚWIĘTE
Msze Święte w naszym kościele w niedziele o godz. 7:30, 9:00 – dla młodzieży, 10:30 – dla dzieci, 12:00, 13:15 i 17:00.

W lipcu i w sierpniu: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30.

***

ADORACJA
OD WIELKIEGO CZWARTKU AD 2014 TRWA WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W NASZEJ PARAFII

/DZIEŃ I NOC/

Z A P R A S Z A M Y

PORADNIA RODZINNA

Kurs przedmałżeński prowadzony jest w zamkniętych grupach na wiosnę i w jesieni. Informacja o rozpoczęciu kursu podawana jest miesiąc wcześniej przez kolejne niedziele w ogłoszeniach parafialnych.

W porozumieniu z parafią św. Maksymiliana prowadzimy kursy przedmałżeńskie. Informujemy, że wiosenny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w kościele Mszą Świętą w niedzielę 3 marca  2019 roku o godz. 18:00, w parafii Św. Maksymiliana. Wszystkich, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa w tym roku prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej parafii Św. Maksymiliana i zapisanie się na Kurs Przedmałżeński. Jesienny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się  Mszą Świętą w ostatnią niedzielę września 29.09.2019 roku o godz. 17:00,  w parafii Świętego Krzyża. Wszystkich, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa w tym roku prosimy o zgłoszenie się do  kancelarii parafialnej Świętego Krzyża i zapisanie się na Kurs Przedmałżeński.

PORADNIA RODZINNA PRZY PARAFII ŚW. KRZYŻA CZYNNA W CZWARTKI W GODZ. 17:30 – 18:30 ( W KANCELARII OD STRONY ULICY KRAŃCOWEJ)
UDZIELA PORAD I WSPARCIA:

  • w problemach relacji małżeńskich i rodzinnych,
  • w problemach wychowawczych,
  • w problemach związanych z niepełnosprawnością członka rodziny,
  • promuje i naucza metod naturalnego planowania rodziny

ZAPRASZAMY!